Сургалтын орчин

Номын сан

АНГЛИ ХЭЛНИЙ КАБИНЕТ

ХООЛНЫ ЗААЛ

СПОРТ ЗААЛ

УРЛАГ ЗААЛ

ХӨГЖМИЙН КАБИНЕТ

МОНГОЛ ХЭЛНИЙ КАБИНЕТ

Календарчилсан төлөвлөгөө

Хичээлийн хуваарь

Теле хичээл

Байгууллагын амжилт

/ Гэгээрэл бүрэн дунд сургуулийн багш, сурагчдын гаргасан амжилтууд нь Монгол улсын өрсөлдөөний тухай хууль, Оюуны өмчийн тухай хууль болон бусад хууль, тогтоомжоор баталгаажан хамгаалагдсан болно. /

  • 2000 он

    2000 он Ц.Дамдины нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл

  • 2001 он

    2001 он П.Энхболдын нэрэмжит математикийн Улсын уралдааны 3 – р байр, өргөмжлөл

  • 2004 он

    Монголын төрийн бус өмчийн бага дунд боловсролын холбооны “Тэргүүний сургууль” гэрчилгээ
    Монгол улсын засгийн газрын тохируулагч агентлаг, УМХГ-ын дарга, Монгол улсын Ерөнхий байцаагчийн сургалтын чанараар тэргүүлсэн сургуулиудад олгодог “Хангалттай сайн” батламж
    УМХГ, БСШУЯамны хэлтсээс явуулсан сургалтын стандарт тогтоох шалгалтаар “Өргөмжлөл”

  • 2007 он

    МТБӨмчийн холбооны бага дунд боловсролын холбооноос явуулсан түвшин тогтоох шалгалтаар “Хангалттай сайн” батламж
    Сургалт Шинжилгээ Судалгаа Арга Зүйн төвөөс шалгасан сургалтын чанарын үнэлгээгээр “Тэргүүний байгууллага” өргөмжлөл

  • 2007 он

    МТБӨмчийн холбооны бага дунд боловсролын холбооноос явуулсан түвшин тогтоох шалгалтаар хангалттай сайн шалгагдаж “2008 оны Тэргүүний сургууль” батламж

  • 2008 он

    МТБӨмчийн холбооны бага дунд боловсролын холбооноос явуулсан түвшин тогтоох шалгалтаар хангалттай сайн шалгагдаж “2008 оны Тэргүүний сургууль” батламж

  • 2009 он

    Боловсролын үнэлгээ шинжилгээний төвөөс “Боловсролын чанараар тэргүүлэгч” хамт олон
    Монголын төрийн бус өмчийн бага дунд боловсролын холбооноос “Тэргүүний сургууль”

  • 2011 он

    МТБӨмчийн БДС-ын холбооноос сургалтын чанараар тэргүүлэгч сургуулиудад олгодог “ТОП СУРГУУЛЬ” өргөмжлөл

  • 2013 он

    Хятадын элчин сайдын яам, Кунзийн танхимаас зохион байгуулсан улсын уралдаанаас “Шилдэг зохион байгуулалттай сургууль” өргөмжлөл
    Нийслэлийн Баянгол дүүргийн боловсролын байгууллагаас тус дүүргийн улсын болон хувийн өмчийн 30 гаруй ерөнхий боловсролын сургуулиудын 5, 9, 11-р ангиудаас математик, англи хэл, монгол хэлний хичээлээр авсан түвшин тогтоох шалгалтанд манай сургуулийн сурагчид амжилттай шалгагдаж тэргүүлэх байр

  • 2014 он

    “ Нийгмийн хариуцлагыг хэрэгжүүлэгч, итгэл хүлээсэн хамт олон” цол өргөмжлөл

  • 2016 он

    Монголын Сурагчдын Холбооны тэргүүн дээд шагнал “ Хүүхдэд Ээлтэй Сургууль” хүндэт өргөмжлөл хүртлээ.

  • 2017 он

    Баянгол дүүргийн 2017 оны "Төрийн бус өмчийн Шилдэг сургууль" -иар шалгарлаа.

  • 2019 он

    Оксфордын англи хэлний олон улсын хөтөлбөрийг хэрэгжүүлэх албан ёсны эрхийг авч 3-12 дугаар ангийн сургалтандаа хэрэгжүүлж эхэллээ.

Багш сурагчдын гаргасан амжилт

ГЭГЭЭРЭЛ БҮРЭН ДУНД СУРГУУЛИЙН СУРАГЧ, БАГШ НАРААС

ГАРГАСАН АМЖИЛТУУД

/ Гэгээрэл бүрэн дунд сургуулийн багш, сурагчдын гаргасан амжилтууд нь Монгол улсын өрсөлдөөний тухай хууль, Оюуны өмчийн тухай хууль болон бусад хууль, тогтоомжоор баталгаажан хамгаалагдсан болно. /

  • 2000 он

    Ц.Дамдины нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл

  • 2001 он

    П.Энхболдын нэрэмжит математикийн Улсын уралдааны 3 – р байр, өргөмжлөл

  • 2002 он

    Хотын математикийн намрын бага олимпиадын 2 –р байр өргөмжлөл
    Математикийн төрөлжсөн цуврал олимпиадын хотын аваргын цом өргөмжлөл

  • 2003 он

    10 сард 48-р сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    11 сард математикийн төрөлжсөн цуврал олимпиадын хотын аваргын цом өргөмжлөл
    11 сард П.Энхболдын нэрэмжит математикийн Улсын уралдааны аваргын цом өргөмжлөл
    12 сард 84 сургуулийн нэрэмжит түргэн бодолтын уралдааны аваргын цом өргөмжлөл
    03 сард математикийн төрөлжсөн цуврал олимпиадын хотын аваргын цом өргөмжлөл
    10-р анги Б. Ганбаатар дүүргийн IQ-ийн олимпиадаас хүрэл медаль, нийслэл, улсын олимпиадаас тусгай байр
    10-р анги О.Баярбилэг Нийслэл, улсын аварга шалгаруулах аэробекийн тэмцээнээс мөнгө, хүрэл медаль
    10-р анги С.Цолмон технологийн дүүргийн олимпиадаас хүрэл медаль
    10-р анги Б.Гандирс “Үнсгэлжин” хүүхдийн загварын наадмаас “Шилдэг загвар өмсөгч”
    10-р анги Б.Солонго “Үнсгэлжин” хүүхдийн загварын наадмаас “Шилдэг загвар зохион бүтээгч”

  • 2004 он

    11 сард 48 сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын аваргын медаль өргөмжлөл
    2 сард Гүнзгийрүүлсэн сургалттай сургуулиудын аваргын цом өргөмжлөл
    4 сард хотын математикийн олимпиадын 2- р байрын өргөмжлөл
    10-р анги Ч.Номин хятад хэлний олон улсын түвшин тогтоох HSK шалгалтаас дээд шатны тэргүүн байр эзэлж, 10-р дэс
    10-р анги Ч.Номин Бээжин хотноо зохиогдсон олон улсын хятад хэлний олимпиадаас мөнгөн медаль

  • 2005 он

    11 сард 48 сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    12 сард 84 сургуулийн нэрэмжит түргэн бодолтын уралдааны аваргын цом өргөмжлөл
    1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    3 сард Ц.Нацагдоржийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    4 сард математикийн цуврал олимпиадын аваргын алтан медаль өргөмжлөл
    5 сард Шилдгүүдийн шилдгийг шалгаруулах “УРБАНЕК – 2005” математикийн уралдааны бага ангийн ангиллын аваргын цом өргөмжлөл
    10 сард Математикийн төрөлжсөн цуврал олимпиадын аваргын алтан медаль өргөмжлөл
    10 сард Ө.Баттулгын нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын өргөмжлөл
    11 сард П.Энхболдын нэрэмжит математикийн Улсын уралдааны аваргын цом өргөмжлөл
    11 сард 48 сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    12 сард “Оюуны элитүүд” олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    12 сард 84 сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын бага ангийн ангиллын аваргын цом
    10-р анги С.Төгсцогт сагсан бөмбөгийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээс тэргүүн байр эзэлж, мэргэжлийн “ЛИГ”-ийн тамирчнаар шалгарсан
    10-р анги Г. Чимэдлхам “Үнсгэлжин” наадмын тусгай байр
    10-р анги Б. Цэнгүүн хятад хэлний улсын олимпиадаас мөнгөн медаль

  • 2006 он

    1 сард Ундарга сургуулийн нэрэмжит англи хэлний олимпиадын 3 – р байр хүрэл медаль
    1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    2 сард Ц.Нацагдоржийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    3 сард 111 сургуулийн нэрэмжит түргэн бодолтын уралдааны аваргын цом өргөмжлөл
    3 сард Математикийн их сунгаа – 2006 уралдааны тэргүүн байр
    4 сард Хотын математикийн олимпиадын 2 – р байрын өргөмжлөл
    5 сард Бүх Европын “Кингру – 2006” Олон улсын математикийн олимпиадын 3 – 4, 5 – 6, 9 – 11 ангийн ангилалд тус сургуулийн сурагчид тэргүүн байр
    9 сард Гавьяат багш Н.Өлзийн нэрэмжит Говийн бүсийн математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    10 сард Математикийн сонгоны олимпиадын тэргүүн байрын цом өргөмжлөл
    11 сард 48 сургуулийн математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    11 сард “Оюуны элитүүд” математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    12 сард Ахмад багш Д.Бүндэнгийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    12 сард “Эврика” түргэн бодолтын бага ангийн ангиллын аваргын өргөмжлөл
    Физикийн багш Б. Алтаншагай дүүргийн физикийн олимпиадаас хүрэл медаль, нийслэлд тусгай байр
    11-р анги Б. Урангоо нийслэлийн монгол хэлний олимпиадаас алтан медаль
    7-р анги Г.Гантамир монгол хэлний нийслэлийн олипиадаас мөнгөн медаль
    10-р анги Г. Мөнхтулга техник, технологийн нийслэлийн олимпиадаас алтан медаль
    10-р анги Б. Дөлгөөн, М. Солонго нар НБГ, Их Британы ЭСЯ, ХУИС-ийн хамтран зохион байгуулсан англи хэлний олимпиадаас алт, мөнгөн медаль хүртэн Англи улсад тэтгэлгээр сурах эрхийн бичиг

  • 2007 он

    1 сард Шилдгийн шилдгүүдийг шалгаруулах математикийн олимпиадын аварга баг
    1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын бага ангийн ангиллын аваргын өргөмжлөл
    1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    3 сард “Математикийн их сунгаа – 2007” уралдааны аварга баг
    3 сард Хотын математикийн олимпиадын 2 байрны өргөмжлөл
    3 сард Монгол хэлний олимпиадын хотын бага ангийн аварга баг
    4 сард IQ олимпиадын дүүргийн аварга баг
    5 сард Бүх Европын “Кингру – 2007” Олон улсын математикийн олимпиадын 3–4, 5–6, 9–11 ангийн ангилалд тус сургуулийн сурагчид тэргүүн байрыг 2, дэд байрыг 4, 3 – р байрыг 2- ыг эзэлсэн.
    6 сард Зүүн өмнөд Азийн олон улсын алтан цомын төлөөх математикийн олимпиадад тус сургуулийн 2 сурагч анги өгсөн оролцож 2 хүрэл медаль
    11 сард Намрын матемтикийн бага олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
    8-р анги Г. Гантамир, Б. Одбаяр физикийн дүүргийн олимпиадаас алт, хүрэл медаль, “Их сорил” олимпиадаас тусгай байр
    1-р анги Г. Намуун, Б. Саран, Б. Агиймаа, 2-р анги З. Номин-Эрдэнэ нар Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, Хятад улсын ОУ-ын радио телевизээс хамтран зохион байгуулсан “Азийн цэцэгс” хятад дууны уралдаанаас тусгай байр
    2-р ангийн сурагч У. Итгэлт, М. Оргил нар нийслэлийн математикийн олимпиадаас хүрэл медаль
    Мэргэжилтэн багш Юү-Жин БСШУЯам, хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхмээс зохион байгуулсан хятадын сайн дурын багш нарын хятад хэл заах ур чадварын уралдаанд тэргүүн байр
    8-р анги Э. Бат-Эрдэнэ дүүрэг, нийслэлийн орос хэлний олимпиадаас мөнгө, хүрэл медаль
    8-11-р анги Т. Сэлэнгэ, Б. Хулан, Б. Түвшин, Э. Бат-Эрдэнэ нар дүүрэгт багаараа 1-р байр нийслэлд тусгай байр
    8-р анги Г. Гантамир, Б. Одбаяр математикийн дүүргийн олимпиадаас алт, хүрэл медаль
    11-р анги Ө. Ану-Үжин дүүрэг, нийслэл, улсын орос хэлний олимпиадаас мөнгө, алтан медаль хүртэж, ОХУ-ын ерөнхийлөгчийн 100%-ийн тэтгэлгээр суралцсан
    11-р анги Б. Баянмөнх улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээнээс тэргүүн байр хүртэн, мэргэжлийн “ЛИГ-ийн “Хасын хүлгүүд багт тоглохоор шалгарсан.

  • 2008 он

    1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын бага ангийн аварга баг
    2 сард Саруул Ирээдүй сургуулийн нэрэмжит түргэн бодолтын уралдааны бага ангийн аварга Баг
    3 сард математикийн түргэн бодолтын хотын аварга багаар дахин шалгарсан.
    4 сард 84 – р сургуулийн нэрэмжит Математикийн түргэн бодолтын аваргын багийн өргөмжлөл
    11 сард Математикийн намрын бага олимпиадын аварга багаар 5 дахь удаагаа аваргын цом өргөмжлөл
    12 сард Оюуны элит Математикийн олимпиадын бага ангийн ангиллын аварга баг
    Багш Б. Энхтайван зүүн бүсийн аймгуудын математикийн багш нарын олимпиадаас хошой алт, мөнгөн медаль
    9-р анги Г.Гантамир монгол хэлний нийслэлийн олипиадаас мөнгөн медаль
    Багш Г. Хосбаяр зүүн бүсийн аймгуудын математикийн багш нарын олимпиадаас мөнгөн медаль
    9-р анги ангиараа багийн амжилтаараа дүүргийн монгол хэлний олимпиадаас хүрэл медаль
    9-р анги Э. Бат-Эрдэнэ орос хэлний олимпиадаас дүүрэгт мөнгөн медаль, нийслэлд тусгай байр
    11-р анги Б. Хулан, НБГ, Их Британы ЭСЯ, ХУИС-ийн хамтран зохион байгуулсан англи хэлний олимпиадаас тусгай байр
    9-р анги Э. Бат-Эрдэнэ англи хэлний дүүргийн олимпиадаас мөнгөн медаль, нийслэлд тусгай байр
    9-р анги Э. Бат-Эрдэнэ өсвөрийн улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээнээс алтан медаль
    9-р анги ангиараа багийн амжилтаар математик сонины нэрэмжит олимпиадаас алтан медаль
    11-р анги Г. Болдмаа улсын аварга шалгаруулах спортын гимнастикийн мөнгөн медаль, спортын дэд мастер
    11-р анги Ч.Чамин-Эрдэнэ олон улсын хүүхдийн уран хайчилбарын төрлөөр тэргүүн байр

  • 2009 он

    5-р анги З. Номин-Эрдэнэ нар, 9-р анги Г.Ганцацрал, 10-р анги Г.Ганбаяр 3-р анги А. Энхжин нар Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанд мөнгө, хүрэл медаль
    Мэргэжилтэн багш Зао-Хун БСШУЯам, хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхмээс зохион байгуулсан хятадын сайн дурын багш нарын хятад хэл заах ур чадварын уралдаанаар тэргүүн байр эзлэн, 3А ангийн сурагчдад хичээл зааж, Хятадын ССТV-ийн мэдээллийн хөтөлбөрөөр хятад орон даяар цацагдсан
    Орос англи хэлний багш Ё.Энхбаяр багш нарын дүүрэг, нийслэлийн олимпиадаас мөнгөн медаль, улсын олимпиадаас тусгай байр
    У. Бямбадорж физикийн багш нарын олимпиадаас хүрэл медаль, нийслэлд тусгай байр
    Б. Энхтайван математикийн багш нарын дүүргийн олимпиадаас хүрэл медаль, нийслэлд тусгай байр
    3-р анги дүүргийн математикийн олимпиадад багаараа тусгай байр
    10-р анги Э. Бат-Эрдэнэ өсвөрийн улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээнээс алтан медаль
    10-р анги Б. Мөнх-Эрдэнэ өсвөрийн улсын аварга шалгаруулах хөл бөмбөгийн тэмцээнээс алтан медаль хүртэн, “ЛИГ”-ийн “Хоромхон” багийн тамирчин болсон.

  • 2010 он

    орос англи хэлний багш Ё.Энхбаяр багш нарын дүүрэг, нийслэлийн олимпиадаас алт, мөнгөн медаль, улсын олимпиадаас хүрэл медаль
    11-р анги Г.Ганбаяр Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанд хүрэл медаль
    11-р анги Э. Хулан Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургуулиас зохион байгуулсан “Хятад орныг хэн сайн мэдэх вэ? Хятад хэлний илтгэлийн уралдаанд хүрэл медаль
    Монголын Төрийн бус өмчийн бага дунд сургуулиудын холбооноос математик, англи хэл, монголхэлний хичээлээр явуулсан түүвэрчилсэн түвшин тогтоох шалгалтад сургууль 1-р байр эзэлж сургалтын чанараар “Тэргүүний сургууль “-ийн гэрчилгээ
    11-р анги Э. Бат-Эрдэнэ өсвөрийн улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээнээс алтан медаль
    11-р анги А.Асутай, А. Янжиндулам, Б.Мөнхбаяр, Б. Жавхлан нар дүүрэг нийслэлийн гадаад хэлний олимпиадаас мөнгөн медаль, тусгай байр
    Б. Энхтайван математикийн багш нарын дүүргийн олимпиадаас алтан медаль, нийслэлд хүрэл медаль

  • 2011 он

    9-р анги Б. Бүжинлхам орос хэлний дүүргийн олимпиадаас алтан медаль, нийслэлд тусгай байр
    орос англи хэлний багш Ё.Энхбаяр багш нарын дүүрэг, нийслэлийн олимпиадаас алт, мөнгөн медаль, улсын олимпиадаас тусгай байр
    11-р анги Э. Хулан Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургуулиас зохион байгуулсан “Хятад орныг хэн сайн мэдэх вэ? Хятад хэлний илтгэлийн улсын уралдаанд хүрэл медаль
    1-р анги Д. Мичидмаа ерөнхий боловсролын сургуулиудын дунд зохиогдсон “Стандарт” математикийн олимпиадаас мөнгөн медаль
    1-р анги Э. Номин ерөнхий боловсролын сургуулиудын дунд зохиогдсон “Стандарт” математикийн олимпиадаас мөнгөн медаль
    11-р анги А.Асутай, А. Янжиндулам, Б.Мөнхбаяр, Б. Жавхлан нар дүүрэг нийслэлийн гадаад хэлний олимпиадаас мөнгөн медаль, тусгай байр
    5-р анги монголхэлний нийслэлийн олимпиадад багаараа /ангиараа/ тусгай байр
    10-р анги Ц.Халиун хятад хэлний олон улсын түвшин тогтоох HSK шалгалтаас 7- р дэс
    1–р анги О. Маралмаа Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанд тусгай байр
    2–р анги Д.Ануужин Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанаас алтан медаль
    3-р анги Г. Мөнхтамир Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанаас мөнгөн медаль
    4-р анги Б. Тэмүүлэн Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанаас алтан медаль
    11-р анги Э. Бат-Эрдэнэ өсвөрийн улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээн, насанд хүрэгчдийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээс алтан медаль
    10-р анги Э. Ундраа “Үнсгэлжин” наадмын тусгай байр
    математикийн багш Г. Хосбаяр математикийн багш нарын дүүрэг нийслэлийн багш нарын олимпиадаас тусгай байр

  • 2012 он

    орос англи хэлний багш Ё.Энхбаяр багш нарын дүүрэг, нийслэлийн олимпиадаас алт, мөнгөн медаль, улсын олимпиадаас мөнгөн медаль
    11-р анги Г. Намуун орос хэлний дүүргийн олимпиадаас мөнгөн медаль
    2-р анги Г. Хулан Эх хэл- эрдмийн түлхүүр монгол хэлний олимпиадаас мөнгөн медаль
    2-р анги О. Маралмаа Эх хэл- эрдмийн түлхүүр монгол хэлний олимпиадаас мөнгөн медаль
    2-р анги Ананд Эх хэл- эрдмийн түлхүүр монгол хэлний олимпиадаас хүрэл медаль
    2-р анги З. Дөлгөөн ерөнхий боловсролын сургуулиудын дунд зохиогдсон “Стандарт” математикийн олимпиадаас хүрэл медаль
    2-р анги А. Кэси, ерөнхий боловсролын сургуулиудын дунд зохиогдсон “Стандарт” математикийн олимпиадаас тусгай байр
    3-р анги Д.Ануужин Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанаас мөнгөн медаль
    4-р анги Г. Мөнхтамир Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанаас тусгай байр
    5-р анги Б. Тэмүүлэн Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанаас хүрэл медаль
    9-р анги З. Номин-Эрдэнэ, А. Доржготов нар Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургуулиас зохион байгуулсан “Хятад орныг хэн сайн мэдэх вэ? хятад хэлний илтгэлийн уралдаанд хүрэл медаль, тусгай байр
    3-р анги Л.Бадам нийслэл, улсын аварга шалгаруулах спортын гимнастикийн тэмцээнээс алтан медаль
    4-р анги А. Мишээл нийслэл, улсын аварга шалгаруулах уран сайхны гимнастикийн тэмцээнээс мөнгө, хүрэл медаль медаль




  • 2013 он

    11-р анги М. Булган дүүрэг, нийслэлийн орос хэлний олимпиадаас алтан медаль, улсын олимпиадаас тусгай байр
    3-р анги Г. Хулан сургуулиудын дунд зохиогдсон “Стандарт” математикийн олимпиадаас мөнгөн медаль
    3-р анги Э. Ган-Эрдэнэ сургуулиудын дунд зохиогдсон “Стандарт” математикийн олимпиадаас хүрэл медаль
    2-р анги Г. Хулан Эх хэл- эрдмийн түлхүүр монгол хэлний олимпиадаас мөнгөн медаль
    2-р анги О. Маралмаа Эх хэл- эрдмийн түлхүүр монгол хэлний олимпиадаас мөнгөн медаль
    2-р анги А. Ананд Эх хэл- эрдмийн түлхүүр монгол хэлний олимпиадаас хүрэл медаль
    2-р анги Г. Ануун, А. Энхжаргал, З. Дөлгөөн нар Эх хэл-Эрдмийн түлхүүр, монгол хэлний олимпиадаас тусгай байр
    4-р анги Д. Ануужин Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанаас мөнгөн медаль
    6-р анги Б. Тэмүүлэн Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанаас хүрэл медаль
    8-р анги Ч. Тэнгис Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанаас хүрэл медаль
    4-р анги Л.Бадам нийслэл, улсын аварга шалгаруулах спортын гимнастикийн тэмцээнээс алтан медаль
    5-р анги А. Мишээл нийслэл, улсын аварга шалгаруулах уран сайхны гимнастикийн тэмцээнээс мөнгө, хүрэл медаль
    3-р анги Д. Нандин-Эрдэнэ, “Алтан цом” хүүхдийн дууны наадамд мөнгөн медаль
    3-р анги Т. Болд-Эрдэнэ “Алтан цом” хүүхдийн дууны наадамд мөнгөн медаль
    3-р анги А. Энхжаргал “Алтан цом” хүүхдийн дууны наадмаас тусгай байр
    5-р анги Б. Содбилэг “Алтан цом” хүүхдийн дууны наадмаас хүрэл медаль
    3-р анги Г. Амин-Эрдэнэ “Алтан цом” хүүхдийн наадмын гоцлол бүжгийн төрөлд тусгай байр
    5-р анги Г. Мөнхтамир Хятадын ЭСЯ, Кунзийн тэнхим, Үй-Цай сургууль, МХО-оос хамтран зохион байгуулсан “Дорны аялгуу” хятад дууны улсын уралдаанаас тусгай байр
    БШУЯ –ны Сайдын талархлаар 4.а Бадам, 5.б Мишээл,8.а Цэлмэг – Оюу ,6.а ангийн сурагч Тэмүүлэн,5.А ангийн сурагч Содбилэг,9.А ангийн сурагч Итгэлт, 10.а ангийн сурагч Бат- Оргил,11.а ангийн сурагч Тэмүүлэн,11.б ангийн сурагч Адьяамаа нар шагнагдсан.

  • 2014 он

    11 а ангийн сурагч Э.Анударь дүүргийн англи хэлний олимпиадад 3-р байр эзлэн хүрэл медаль, өргөмжлөл, нийслэлийн англи хэлний олимпиадад оролцох эрх
    9-р ангийн сурагч Ундрал дүүргийн орос хэлний олимпиадад 2-р байр эзлэн мөнгөн медаль, өргөмжлөл, нийслэлийн оросхэлний олимпиадад оролцох эрх
    Орос хэлний багш нарын дүүргийн олимпиадад оросангли хэлний багш Ё.Энхбаяр 1-р байр эзлэн алтан медаль, нийслэлийн олимпиадад оролцох эрх
    4 сар “КЕНГУРУ 2014 ” олон улсын математикийн олимпиадаас 3-р ангийн сурагч Балдангомбын Цэвэлтунгалаг хүрэл медаль, 1-р зэргийн диплом
    4 сар “КЕНГУРУ 2014 ” олон улсын математикийн олимпиадаас 4-р ангийн сурагч Эрдэнэсувдын Адилсувд хүрэл медаль, 1-р зэргийн диплом
    Дүүргийн орос хэлний олимпиадаас 11-р ангийн сурагч Б.Бүжинлхам, Г.Намуун, Адьяамаа, 8б ангийн сурагч Нинжин нар тусгай байр эзлэн нийслэлийн олимпиадад оролцох эрх
    Дүүргийн англи хэлний олимпиадаас 11-р ангийн сурагч Б.Бүжинлхам, Г.Намуун нар тусгай байр эзлэн нийслэлийн олимпиадад оролцох эрх
    Нийслэлийн оросхэлний багш нарын олимпиадаас орос англихэлний багш Ё.Энхбаяр 2-р байр эзлэн мөнгөн медаль, улсын олимпиадад оролцох эрх
    4 сар “КЕНГУРУ 2014 ” олон улсын математикийн олимпиадаас 3-р ангийн сурагч Ганбатын Ануун, Төмөртогоогийн Болдэрдэнэ, 4-р ангийн сурагч Батзулын Түмэндэмбэрэл, 5-р ангийн сурагч Раднаагийн Тэмүүлэн, Эрдэнэбулганы Намуун, Баярмаагийн Мөнхоргил, 9-р ангийн сурагч Ууганбаярын Болорэрдэнэ, Цэрэнбатын Жавзансүрэн, 10-р ангийн сурагч Мөнхтулгын Номин нарын 9 сурагч тусгай байр буюу 2-р зэргийн диплом
    4 сар ” КЕНГУРУ 2014″ олон улсын математикийн олимпиадаас 3-р ангийн сурагч Эрдэнэбатын Ганэрдэнэ, Энхтөрийн Номин, 4-р ангийн сурагч Доржсүрэнгийн Анужин, Энхбаатарын Батдулам, Эрдэнэтуяагийн Тэнгис, 5-р ангийн сурагч Түмэнбаярын Чин-Ану, Ганбатын Билгүүн, 8-р ангийн сурагч Оргодолын Золбоот, Алтаноргилын Ундрал, 9-р ангийн сурагч Цэрэндоржийн Нацагдорж, 10-р ангийн сурагч Уранчимэгийн Хурцгэрэл, 11-р ангийн сурагч Жаргалсайханы Хонгорзул нарын 12 сурагч тусгай байр буюу 3-р зэргийн диплом
    3 сар Ерөнхий боловсролын сургуулиудын дунд зохион байгуулагдсан “Эх хэл эрдмийн түлхүүр” сэдэвт монгол хэлний олимпиадаас 3а ангийн сурагч А.Ананд 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль
    4 сар дунд сургуулиудын дунд зохион байгуулагдсан “Стандарт-2014” математикийн олимпиадаас 3а ангийн сурагч Г.Хулан 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль
    Дүүргийн Англи хэлний багш нарын олимпиадаас англи хэлний багш Нандинцэцэг тусгай байр
    “Дорнын аялгуу” хятад дуу дуулаачдын улсын Y их наадмаас 10.А ангийн сурагч Б.Чилүгэн тусгай байр, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал
    “Дорнын аялгуу ” хятад дуу дуулаачдын улсын уралдаанаас 6.А ангийн сурагч Б.Тэмүүлэн 3-р байр хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал
    “Дорнын аялгуу” хятад дуу дуулаачдын улсын уралдаанаас 5.А ангийн сурагч Г.Мөнхтамир 1-р байр алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал
    Баянгол дүүргийн хэмжээнд зохион байгуулагдсан 100 буудалт даамны тэмцээнээс 2б ангийн сурагч Х.Номундарь, Г.Гүндсамбуу нар мөнгөн медаль, 5а ангийн сурагч Тамир хүрэл медаль, 5а ангийн сурагч Батхүрэл нар улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд шалгаран Тамир даамын спортын 1-р , Батгүн 3-р зэрэг Батхүрэл 2-р зэрэг, Мөнхжин 3-р зэргийн болзол хангасан
    Улсын аварга шалгаруулах даамны тэмцээнээс 2б ангийн сурагч Х.Номундарь, Г.Гүндсамбуу нар тэргүүлэх байруудад шалгаран Ази тивийн аварга шалгаруулах тэмцээнд оролцох болсон
    Баянгол дүүргийн хэмжээнд зохион байгуулагдсан шатрын тэмцээнээс 4.Б ангийн сурагч Чингүүн 3-р байр хүрэл медаль, 11.б ангийн сурагч Дөлгөөн тусгай байрын шагнал хүртэл улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд оролцох эрх авсан.
    4 сар Улаанбаатар хотын аварга шалгаруулах уран сайхны гимнастикийн тэмцээнээс 4а ангийн сурагч Л.Бадам 3-р байр эзлэн хүрэл медаль
    4 сар Баянгол дүүргийн хөнгөн атлетикийн тэмцээнд бөөрөнцөг шидэлтээр 10 а ангийн сурагч Г.Ганэрдэнэ 2-р байр эзлэн мөнгөн медаль
    4-р сар Баянгол дүүргийн хөнгөн атлетикийн тэмцээний 400 метрийн гүйлтийн төрөлд 11б ангийн сурагч Энх-Эрдэнэ 3-р байр эзлэн хүрэл медаль
    4-р сар Баянгол дүүргийн хөнгөн атлетикийн тэмцээнд 4*100 метрийн буухиа тэмцээнээс сургуулийн баг тусгай байр
    4-р сар Монголын хүүхдийн ордонд болсон бүжигчдийн баярыг угтсан “Бид бүжиглэх дуртай” хүүхдийн бүжгийн улсын уралдаанд 3 б ангийн сурагч Б.Энхжин ” Тайга охин” бүжгээрээ тэргүүн байр эзэлж алтан медаль
    4-р сар Улаанбаатар хотын спортын гимнастикийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс 4-р ангийн сурагч Л.Бадам мөнгөн медаль

  • 2015 он

    01-р сар Математикийн багш Б.Адьяасүрэн Улаанбаатар хотын хэмжээнд явагдсан “Эхлэл” сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадаас багш нарын ангилалд 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль
    3 сар Монгол хэлний багш Б.Нямсүрэн, Б.Ариунтуяа нар Баянгол дүүргийн 50 жилийн ойг угтсан ” Эх хэл 2015″ монгол хэлний багш нарын дунд зохиогдсон уралдаанд I байр, хүндэт өргөмжлөл, мөнгөн шагнал,
    3 сар Биеийн тамирын багш Н.Наранболд Дэлхийн аваргын урьдчилсан тоглолтонд Монгол улсын шигшээ багт довтлогчоор тоглож хөл бөмбөгийн спортын мастер цол,
    1-р сар Математикийн багш О.Дашдорж, Б.Адъяасүрэн нар Баянгол дүүргийн багш нарын математикийн олимпиадаас тусгай байр, нийслэлийн математикийн олимпиадад оролцох эрх,
    3 сар нийслэлийн сургуулиудын дунд зохиогдсон ” Эх хэл-эрдмийн түлхүүр” сэдэвт монгол хэлний олимпиадаас 11а ангийн сурагч Батзул 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль, өргөмжлөл, 6б ангийн сурагч Энхмаа, 2б ангийн сурагч Тэмүүлэн нар 3-р байр эзэлж хүрэл медаль, өргөмжлөл
    3 сар Күнзийн тэнхим Хятадын Синхуа агентлаг, Үй цай дунд сургуулийн хамтран зохион байгуулсан ” Дорнын аялгуу ” хүүхдийн дууны 6-р бага наадмаас 6а ангийн сурагч Г.Мөнхтамир 3-р байр эзэлж хүрэл медаль, 10а ангийн сурагч М.Тулга, 11а ангийн сурагч Б.Чилүгэн нар тусгай байр, хүндэт өргөмжлөл, мөнгөн шагнал
    3 сар Күнзийн тэнхим Хятадын Синхуа агентлаг, Үй цай дунд сургуулийн хамтран зохион байгуулсан ” Миний мэдэх Хятад орон ” сэдэвт илтгэлийн уралдаанаас 9а ангийн сурагч Г.Цэлмэг-Оюу, 6а ангийн сурагч Мөнгөнтулга нар тусгай байр, хүндэт өргөмжлөл
    4-р сар Нийслэлийн Ерөнхий боловсролын сургуулиудын дунд зохион байгуулагдсан “Математик -2015” сэдэвт математикийн олимпиадаас 4-р ангийн сурагч Г.Хулан , 5-р ангийн сурагч Адилсувд, 6-р ангийн сурагч Энхмаа нар 1-р байр эзэлж алтан медаль, мөнгөн шагнал
    4-р сар “Математик – 2015” сэдэвт математикийн олимпиадаас 4-р ангийн сурагч Ануун 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль
    4-р сар ” Математик – 2015″ сэдэвт математикийн олимпиадаас 5-р ангийн сурагч Хангай, 9-р ангийн сурагч Анунгоо нар 3-р байр эзэлж хүрэл медаль
    4-р сар “Математик -2015 ” олимпиадаас 2-р ангийн сурагч Ч.Тэмүүлэн, 6-р ангийн сурагч Оюударь нар 4-р байранд орж тусгай байрын шагнал хүртсэн.
    4-р сар Номч сургуулиас Улаанбаатар хотын хэмжээнд зохион байгуулсан Математикийн олимпиадад 4-р ангийн сурагч Э.Номин 3-р байр эзэлж хүрэл медаль
    4-р сар Нийслэлийн Гоц авьяастны 93-р сургуулиас Улаанбаатар хотын ерөнхий боловсролын сургуулийн ахлах ангийн сурагчдын дунд зохион байгуулсан “Миний мөрөөдөл” сэдэвт англи хэл дээрхи илтгэлийн тэмцээнд 50 шахам сурагч оролцсоноос 11-р ангийн сурагч С.Хонгорзул 3-р байр эзэлж хүрэл медаль
    04-р сар ” Кенгуру -2015″ олон улсын математикийн олимпиадаас 5б ангийн сурагч Х.Магсар, мөн 5б ангийн сурагч Э.Адилсувд нар тус бүр 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль, 1-р зэргийн диплом
    04-р сар “Кенгуру-2015” олон улсын математикийн олимпиадаас 4а ангийн сурагч Г.Хулан, 6б ангийн сурагч Д.Энхмаа, 6б ангийн сурагч Т.Анхилуун нар тус бүр 3-р байр эзэлж хүрэл медаль, 1-р зэргийн диплом
    04-р сар “Кенгуру-2015” олон улсын математикийн олимпиадаас 3б ангийн сурагч Г.Гүндсамбуу, 4б ангийн сурагч Б.Цэвэлтунгалаг, 5 ангийн сурагч Э.Номин, 6а ангийн сурагч Г.Билгүүн, 9а ангийн сурагч Г.Намуун нар тусгай байр эзэлж 2-р зэргийн диплом
    04-р сар “Кенгуру -2015” олон улсын математикийн олимпиадаас 3а ангийн сурагч Э.Улсболд, 3а ангийн сурагч Х.Номундарь, 4б ангийн сурагч Б.Тэмүүлэн, 4 б ангийн сурагч Наранмандах, 4а ангийн сурагч Д.Мичидмаа, 6б ангийн сурагч Г.Номинэрдэнэ, 7а ангийн сурагч Н.Батцэнгэл, 8а ангийн сурагч Г.Ням-Очир нар тусгай байр эзэлж 3-р зэргийн диплом
    04-р сар нийслэлийн ерөнхий боловсролын сургуулиудын ахлах ангийн сурагчдын дунд зохион байгуулагдсан ” WE ARE THE FUTURE ” англи хэлний илтгэлийн ур чадварын тэмцээнд Улаанбаатар хотын сургуулиудын 40шахам сурагч оролцсоноос 11 а ангийн сурагч Г. Лхавгадорж 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль
    04-р сар нийслэлийн ерөнхий боловсролын сургуулиудын ахлах ангийн сурагчдын дунд зохион байгуулагдсан ” WE ARE THE FUTURE ” англи хэлний илтгэлийн ур чадварын тэмцээнд Улаанбаатар хотын сургуулиудын 40 шахам сурагч оролцсоноос 11-р ангийн сурагч Тулга, Энхуянга нар 4, 5-р байр эзэлж тусгай байр, Хонгорзул 6-р байр, Гэрэлчимэг 8-р байр тус тус эзэлсэн
    06 сарын 13-14-ний өдрүүдэд Монгол улсад нисэх загвар үүсэж хөгжсөний 50 жилийн нэрэмжит 2015 оны нисэх загварын спортын улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээс 9-р ангийн сурагч Г.Пүрэвдорж Монгол улсын 2015 оны аварга болж алтан медаль, аваргын цом
    07 сарын 24-26-ны өдрүүдэд Улаанбаатар хотын Налайх дүүрэгт болсон дэлхийн 35 орны 300 гаруй тамирчид оролцсон “Монголын цом- 2015” чөлөөт нислэгийн дэлхийн цомын аварга шалгаруулах тэмцээнээс 9-р ангийн сурагч Г.Пүрэвдорж өсвөр насны болон насанд хүрэгчдийн ангилалд түрүүлж дэлхийн цомын аварга болж 2 алтан медаль , цомын аварга болсон
    09 сарын 27-нд Налайх дүүргийн “Дархан ноён хутагт”-д болсон Монгол Улсад нисэх загварын спорт үүсч хөгжсөний 50 жилийн ойн нэрэмжит 2015 оны Улаанбаатар хотын нисэх загварын аварга шалгаруулах тэмцээнд 9-р ангийн сурагч Г.Пүрэвдорж F1P төрөлд амжилттай оролцож Тэргүүн байр эзлэн Алтан медаль хүртлээ
    11 сарын 19-24-ний өдрүүдэд Сонгинохайрхан дүүргийн 42-р сургууль дээр явагдсан “100 буудалт даамын багийн аварга шалгаруулах тэмцээн”-д 4а ангийн сурагч Х.Номундарь, 7а ангийн сурагч Б.Батхүрэл спортын III зэрэг, 7а ангийн сурагч М.Мөнхжин, 7а ангийн сурагч Б.Тамир спортын II зэрэг, 4а ангийн сурагч Г.Гүндсамбуу спортын I зэргийн болзол хангаж багийн оноогоор VI байр, “Блиц” төрөлд 7а ангийн сурагч Б.Тамир Тэргүүн байр эзэллээ
    12 сарын 25-нд Монголын Сурагчдын Холбооны тэргүүн шагнал “Оны шилдэг сурагч” Алтан медалиар 2б ангийн сурагч У.Батбаяр, 3б ангийн сурагч Э.Наран-Эрдэнэ, 4а ангийн сурагч Х.Номундарь. 5а ангийн сурагч Т.Болд-Эрдэнэ, 6а ангийн сурагч Б.Түмэндэмбэрэл, 7а ангийн сурагч Э.Хангэрэл, 9а ангийн сурагч Г.Ням-Очир, 10а ангийн сурагч Г.Цэлмэг-Оюу, 10б ангийн сурагч А.Ундрал, 11а ангийн сурагч У.Болор-Эрдэнэ, 12а ангийн сурагч Б.Чилүгэн, Э.Энх-Уянга нар шагнагдлаа

  • 2016 он

    1-р сард Сонгинохайрхан дүүргийн 42-р сургууль дээр болсон 100 буудалт даамын “Зэрэг олгох” тэмцээнд 5 сурагч оролцож 7а ангийн сурагч Г.Мөнхтамир 14 оноо авч 2-р байр, спортын III зэрэг, 9а ангийн сурагч Б.Тэмүүжин 14 оноо авч 3-р байр, спорын III зэрэг, 12а ангийн сурагч Б.Мишээл 12 оноо авч 5-р байр, спортын III зэрэг, 4а ангийн сурагч Д.Анар 12 оноо авч 6-р байр, спортын III зэрэг, 1а ангийн сурагч З.Жавхланбаатар 10 оноо авч 8-р байр, спортын III зэрэг хүртлээ
    1 дүгээр сар Баянгол дүүргийн аварга шалгаруулах математикийн олимпиадаас 8а ангийн сурагч Б.Бадрангийх 1-р байр эзэлж алтан медаль
    1 дүгээр сард болсон Баянгол дүүргийн аварга шалгаруулах багш нарын олимпиадаас Орос Англи хэлний багш Ё.Энхбаяр 2 дугаар байр эзэлж мөнгөн медаль хүртсэн.
    1 дүгээр сард Хятадын элчин сайдын яам, Улаанбаатар хот дахь Хятадын соёлын төвөөс зохион байгуулж буй 2016 оны “Хаврын баяр” -ын үйл ажиллагаа, “Хятад дууг хэн сайн дуулах вэ?” уралдаанд 2а ангийн сурагч Б.Ануужин 3-р байр, хүрэл медаль, мөнгөн шагнал, 9а ангийн сурагч А.Отгонзаяа 3-р байр эзэлж хүрэл медаль, мөнгөн шагнал, 7а ангийн сурагч Г.Мөнхтамир, Б.Содбилэг, 8а ангийн сурагч Б.Тэмүүлэн, 11а ангийн сурагч Г.Тулга, Б.Лхавгадорж нар тусгай байр эзлэн батламж хүртсэн.
    3-р сард болсон “МАТЕМАТИК-2016 ” олимпиадаас 6-р ангийн сурагч Б.Түмэндэмбэрэл 1-р байр эзэлж алтан медаль, 1-р ангийн сурагч Э.Энхзориг 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль, 2-р ангийн сурагч У.Батбаяр 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль, 3-р ангийн сурагч Б.Тэнгис 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль, 2-р ангийн сурагч Ч.Чин-Эрдэнэ 3-р байр эзэлж хүрэл медаль, 3-р ангийн сурагч Э.Нандин-Эрдэнэ 3-р байр эзэлж хүрэл медаль, 4-р ангийн сурагч Г.Гүндсамбуу 3-р байр эзэлж хүрэл медаль хүртсэн.
    3 сарын 12-21-ний хооронд өмнөд Африкийн Бүгд Найрамдах Улсын Блумфоnteин хотод болсон Дэлхийн супермодель шалгаруулах олон улсын тэмцээнд Монгол улсаа төлөөлөн оролцсон Гэгээрэл сургуулийн 10-р ангийн сурагч Т.Шинэтуяа шилдэгийн шилдэг ялагчаар тодорч 1-р байр эзлэн дэлхийн супермоделийн тэмцээний аваргаар шалгарсан.
    3-р сард нийслэлийн хэмжээнд болсон “Эх хэл – Эрдмийн түлхүүр” сэдэвт Монгол хэлний олимпиадаас 12-р ангийн сурагч Д.Батзул хүрэл медаль
    3-р сард БНХАУ-ын олон улсын радио, Күнзийн сургалтын танхимаас хамтран зохион байгуулсан хятад дуу дуулаачдын улсын уралдаанаас 2а ангийн сурагч Б.Анужин 1-р байр эзэлж алтан медаль, 8а ангийн сурагч Тэмүүлэн 3-р байр эзэлж хүрэл медаль, 11а ангийн сурагч Г.Тулга 3-р байр эзэлж хүрэл медаль, 7а ангийн сурагч Г.Мөнхтамир тусгай байр эзэлсэн.
    04-р сар Франц улсын элчин сайдын яам, МУИС, Сорил тестийн төвөөс зохион байгуулсан “Кенгуру-2016” Олон Улсын Математикийн олимпиадаас 2-р ангийн сурагч У.Батбаяр Алтан медаль, 1-р зэргийн диплом, 3-р ангийн сурагч Ё.Тэмүүлэн Алтан медаль, 1-р зэргийн диплом, 4-р ангийн сурагч Х.Номундарь Алтан медаль, 1-р зэргийн диплом,
    04-р сар “Кенгуру-2016” Олон Улсын Математикийн олимпиадаас 3-р ангийн сурагч Б.Тэнгис Мөнгөн медаль 1-р зэргийн диплом, 4-р ангийн сурагч Г.Намуударь, Б.Энхжин, Г.Гүндсамбуу нар тус бүр Мөнгөн медаль 1-р зэргийн диплом,
    04-р сар “Кенгуру-2016” Олон Улсын Математикийн олимпиадаас 3-р ангийн сурагч О.Уянга, Б.Намуун нар тус бүр Хүрэл медаль 1-р зэргийн диплом, 6-р ангийн сурагч Э.Адилсувд Хүрэл медаль 1-р зэргийн диплом,
    04-р сар “Кенгуру-2016” Олон Улсын Математикийн олимпиадаас 3-р ангийн сурагч Э.Наранэрдэнэ, Н.Санчир, 4-р ангийн сурагч Б.Нарангоо, А.Эрдэнэмөнх, Ө.Цэлмэг, 6-р ангийн сурагч Б.Түмэндэмбэрэл, Б.Хангай, Н.Булгантамир, Л.Бадам, Б.Цогжавхлан, 7-р ангийн сурагч Т.Анхилуун нар 2-р зэргийн диплом,
    04-р сар “Кенгуру-2016” Олон Улсын Математикийн олимпиадаас 2-р ангийн сурагч Ө.Мишээл, Э.Ханэрдэнэ, С.Ариунэрдэнэ, М.Чингүүн, 3-р ангийн сурагч Б.Энхжин, Ю.Мөнхдөл, 4-р ангийн сурагч Н.Ёндонжамц, Э.Улсболд, 5-р ангийн сурагч Б.Тэмүүлэн, 6-р ангийн сурагч Б.Эмүүжин, 7-р ангийн сурагч Д.Энхмаа, Б.Түшиг, Б.Содбилэг, 10-р ангийн сурагч Б.Эрдэнэчимэг нар 3-р зэргийн диплом
    03 сарын 30-аас 04 сарын 02-нд явагдсан “Улсын аварга шалгаруулах 100 буудалт даамын тэмцээн”-д 4-р ангийн сурагч Г.Гүндсамбуу 4-р байр эзэлж “Азийн аварга шалгаруулах тэмцээн”-д оролцох эрх, 4-р ангийн сурагч Х.Номундарь 13-р байр Спортын II зэрэг, 1-р ангийн сурагч З.Жавхланбаатар, 2-р ангийн сурагч Э.Энхзориг Спортын II зэрэг, 2-р ангийн сурагч М.Буяннэмэх Спортын III зэрэг
    04-р сар 4а ангийн сурагч Г.Гүндсамбуу Улсын аварга шалгаруулах даамын тэмцээний 64 буудалт блиц төрөлд Хүрэл медаль хүртэж “Азийн аварга шалгаруулах тэмцээн”-д оролцох эрх авлаа
    04-р сар Нийслэлийн ерөнхий боловсролын сургуулиудын ахлах ангийн сурагчдын дунд зохион байгуулагдсан “WE ARE THE FUTURE” Англи хэлний илтгэлийн ур чадварын тэмцээнд Улаанбаатар хотын сургуулиудын 40 шахам сурагч оролцсоноос 12а ангийн сурагч Г. Лхавгадорж 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль хүртсэн.
    07-р сар. Налайх дүүргийн “Дархан ноён хутагт”-д болсон “ASIAN CUP-2016” нисэх загварын аварга шалгаруулах тэмцээнд 10А ангийн сурагч Г.Пүрэвдорж F1P төрөлд амжилттай оролцож 2- р байр эзлэн Мөнгөн медаль хүртлээ.
    11 сар Монгол Улсын Боловсрол Соёл Шинжлэх Ухааны Яам , Улаан-Үд хотын Боловсролын Хорооны дэмжлэгээр “Монгени” цогцолбор сургуулийн оюун ухааны тоглоомын Музей, Олон улсын соёл аялал жуучлалын Холбооноос хамтран зохион байгуулсан “Монголчуудын оюун ухааны тоглоом” олон улсын XVII уралдаанд “Гэгээрэл” сургуулийн сурагчид амжилттай оролцон “Жүжигчилсэн тоглолт”-ын төрөлд Монгол Ардын үлгэр “Эрхий мэргэн”, “Хөхөө Намжил” зохиолоор Англи хэл дээр тоглолт хийж Тэргүүн байр, IQ логик бодлогын төрөлд Ахлах насны ангилалд II байр эзэлсэн амжилтуудыг үзүүллээ.
    12 сар Нэгдсэн Үндэсний Байгууллагаас зарласан ” Хүүхдэд ээлтэй дэлхий ертөнц ” тунхаглалыг дэмжиж хүүхдэд ээлтэй сургалтын шинэлэг арга зүйг нэвтрүүлэн,хүүхдийн сурч боловсрох , хөгжих аюулгүй байдлыг хангахад оруулсан бидний хувь нэмрийг өндрөөр үнэлэн Монголын Сурагчдын Холбооны тэргүүн дээд шагнал “ХҮҮХДЭД ЭЭЛТЭЙ СУРГУУЛЬ” Хүндэт өргөмжлөл хүртлээ.



  • 2017 он

    3 сар Гэгээрэл сургуулийн нэрэмжит “We are the future” илтгэлийн уралдаанд нийслэлийн 19 сургуулийн 5-12-р ангийн нийт 92 хүүхэд оролцсоноос бага насны ангилалд Н.Дашдондов 1-р байр, А.Энхжаргал 2-р байр, А.Наранмандах 3-р байр, Ахлах насны ангилалд Э.Ану-Үжин 1-р байр, Ч.Төрболд 3-р байранд тус тус шалгарлаа.
    4 сар “Кенгуру-2017”- Математикийн Олон улсын уралдаанд тус сургуулийн 60 гаруй сурагч оюун ухаан, мэдлэг чадвараа сорин оролцсоноос 30 сурагч Алтан медаль-1, Мөнгөн медаль-5, Хүрэл медаль-3, 1-р зэргийн диплом -9, 2-р зэргийн диплом- 9, 3-р зэргийн диплом – 12-ийг хүртсэн сайхан амжилт гаргалаа.
    4 сар 5а ангийн сурагч Ганзил овогтой Гүндсамбуу Узбекстаны нийслэл Ташкент хотноо болсон Азийн өсвөрийн аварга шалгаруулах 100 буудалт даамны тэмцээнээс Мөнгөн медаль хүртлээ.
    4 сар 5а ангийн сурагч Ариунболд овогтой Эрдэнэмөнх нь ОХУ-ын Владивосток хотноо болсон Олон улсын хүүхдийн чөлөөт бөхийн тэмцээнд амжилттай оролцож 5-р байр, багаараа 3-р байр эзэлсэн амжилттай ирлээ.
    10 сар Шинэ Зуун Билэг сургуулийн нэрэмжит “Англи хэл – VI”, “Монгол хэл – VI” олимпиадад 4б ангийн сурагч Э.Хан-Эрдэнэ хүрэл медаль, 5а ангийн Т.Тэнгис Мөнгөн медаль, 12б ангийн сурагч А.Ундрал хүрэл медаль тус тус хүртлээ.
    12 сар 2017-2018 оны хичээлийн жилд сурлага, урлаг, спортоороо тэргүүлсэн сурагчид:
    Оны “Шилдэг сурагч”-аар :
    1. 6а ангийн сурагч Г. Гүндсамбуу.
    2. 9б ангийн сурагч Д. Энхмаа нар шалгарсан бол
    Оны “Тэргүүний сурагч”-аар:
    1. 2а ангийн сурагч Б. Номин-Эрдэнэ
    2. 2б ангийн сурагч А. Сондоръяа
    3. 3а ангийн сурагч Б. Энэрэл
    4. 3б ангийн сурагч М. Мөнх-Орчлон
    5. 4а ангийн сурагч Г. Сэнгүүн
    6. 4б ангийн сурагч Э. Маралгуа
    7. 5а ангийн сурагч Б. Номинтуяа
    8. 5б ангийн сурагч С. Болорсарнай
    9. 6а ангийн сурагч А. Тэмүүлэн
    10. 7а ангийн сурагч Э. Номин
    11. 8а ангийн сурагч Б. Номин
    12. 9а ангийн сурагч Б. Тамир
    13. 9б ангийн сурагч М. Пүрэвдорж
    14. 10а ангийн сурагч Г. Номин
    15.11а ангийн сурагч Б. Тэмүүжин
    16. 12а ангийн сурагч Э. Анирлан
    17. 12б ангийн сурагч О. Золбоот нар тус тус шалгарлаа.

  • 2018 он

    2 сар УББДС-ийн нэрэмжит Нийслэлийн англи хэлний 2-р олимпиадад Гэгээрэл сургуулиа төлөөлж оролцсон сурагчдаас “Дүрмийн сорилго” ангилалд:
    5а ангийн сурагч Т.Тэнгис 5-р байр
    5б ангийн сурагч Б.Тэнгис 6-р байр
    5а ангийн сурагч Б.Энэрэл 7-р байр
    5б ангийн сурагч Н.Санчир 15-р байр
    5а ангийн сурагч Б.Намуун 21-р байр тус тус эзэллээ.
    2 сар Баянгол дүүргийн Англи хэлний олимпиадад манай сургуулийн багш сурагчид амжилттай оролцож 9б ангийн сурагч Д.Энхмаа 1-р байр, Т.Чин-Ану 7-р байр, Англи хэлний багш Б.Долгормаа 4-р байранд шалгарсан бол Химийн олимпиадад нийт 132 хүүхэд оролцсоноос 9б ангийн сурагч Д.Энхмаа 3-р байр хүрэл медаль, Г.Номин -Эрдэнэ 3-р байр хүрэл медаль, Т.Анхилуун 12-р байрт шалгарч Нийслэлийн олимпиадад оролцох эрхийн эзэд боллоо.
    3 сар “Глобал удирдагч” сан, “Шинэ Зууны удирдагч” сургуулийн нэрэмжит Англи хэлний “Leadership-2018” олимпиадад стандарт болон гүнзгий төрөлд манай сургуулийн 2-12-р ангийн сурагчид амжилттай оролцсон ба үүнээс 5б ангийн сурагч Б.Тэнгис, 8а ангийн сурагч Х.Жавхланбаяр нар тус тус Хүрэл медаль хүртлээ.
    4 сар “Дорнын аялгуу” Хятад дууны уралдааны IX наадам Улаанбаатар чуулгын их танхимд боллоо. Тус наадамд манай сургуулийн сурагчид амжилттай оролцож 9а ангийн сурагч Г. Мөнхтамир “Алтан медаль”, 4а ангийн сурагч Б.Ануужин “Мөнгөн медаль”, сурагч Б.Тэмүүлэн ” Хүрэл медаль”, 9а ангийн сурагч Содгэрэл “Тусгай байр”-ын шагналын эзэд боллоо.
    4 сар “Шидэт квадрат” сургалтын төвийн нэрэмжит IX олимпиадаас 3б ангийн сурагч М.Мөнх-Орчлон мөнгөн медаль, 4б ангийн сурагч Х.Аминаа I зэргийн диплом, 3а ангийн сурагч Б.Номин II зэргийн диплом, 3б ангийн сурагч М.Төгөлдөр II зэргийн диплом тус тус хүртлээ.
    4 сар “КЕНГУРУ 2018 ” олон улсын математикийн олимпиадаас 4б ангийн сурагч О.Түвшин алтан медаль I зэргийн диплом, 4б ангийн сурагч Х.Ханбилэг мөнгөн медаль I зэргийн диплом, 6а ангийн сурагч Г.Гүндсамбуу мөнгөн медаль I зэргийн диплом, 9а ангийн сурагч Г.Мөнхтамир мөнгөн медаль I зэргийн диплом, 3б ангийн сурагч М.Мөнх-Орчлон хүрэл медаль I зэргийн диплом, 5а ангийн сурагч Б.Дэлгэрмөрөн хүрэл медаль I зэргийн диплом, 10а ангийн сурагч Н.Хулан II зэргийн диплом, Б.Хашбат III зэргийн диплом, 3а ангийн сурагч Б.Энэрэл II зэргийн диплом, Э.Энхзориг III зэргийн диплом, 3б ангийн сурагч Т.Буяннэмэх II зэргийн диплом, М.Төгөлдөр III зэргийн диплом, Б.Тэмүүжин III зэргийн диплом, 4а ангийн сурагч С.Ариун-Эрдэнэ III зэргийн диплом, 4б ангийн сурагч Г.Нинжин II зэргийн диплом, Ц.Цэцэнжаргал III зэргийн диплом, 5а ангийн сурагч Б.Номинтуяа II зэргийн диплом, 5б ангийн сурагч Б.Тэнгис III зэргийн диплом, Б.Тэнгис III зэргийн диплом, Ч.Тэмүүлэн III зэргийн диплом, Б.Энхжин III зэргийн диплом, 8а ангийн сурагч А.Цэнгэл III зэргийн диплом тус тус хүртлээ.
    4 сар Дархан хотод зохиогдсон өсвөрийн улсын аварга шалгаруулах боксын тэмцээнээс 10а ангийн сурагч Г.Тулуй мөнгөн медаль хүртлээ.
    4 сар Дархан хотод зохиогдсон Нисэх загварын өсвөр үеийн чөлөөт нислэгийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд 11а ангийн сурагч Г.Пүрэвдорж тэргүүн байр эзэллээ.
    5 сар Монгол дахь хятад хэлний сайн дурын багш нарын холбооны хятад хэлний заах арга зүйг шалгаруулах тэмцээний дууны төрөлд 9а ангийн сурагч Б.Содбилэг 2-р байр эзэллээ.
    10 сар “Гэгээрэл”ерөнхий боловсролын сургуулийн нэрэмжит “Математик-V” нийслэлийн уламжлалт олимпиадад 9а ангийн сурагч Б. Цэнгэл 3-р байр, 7а ангийн сурагч Б. Гүндсамбуу 2-р байр тус тус эзэллээ.
    12 сар оны шилдэг хүүхдүүд тодорлоо.
    МСХ-ны “Тэргүүний сурагч” Алтан медалиар:
    1. Батшандасын Тэмүүжин – /4а ангийн сурагч/
    2. Сумъяабазарын Ариун-Эрдэнэ – /5а ангийн сурагч/
    3. Цогоогийн Түвшинсанаа – /5б ангийн сурагч/
    4. Баяржаргалын Дэлгэрмөрөн – /6а ангийн сурагч /
    МСХ-ны “Эрдмийн түлхүүр” Алтан медалиар:
    5. Энхболдын Сэцэнбилэг – /1а ангийн сурагч/
    МСХ-ны “Эрдэм Оюу” Хүрэл медалиар:
    6. Батдоржийн Жавхлан – /2а ангийн сурагч/
    7.Батбилэгийн Ананд – /3а ангийн сурагч/
    8. Нямдаваагийн Санчир – /6б ангийн сурагч/
    9. Мөнхбатын Дашдонодов – /7а ангийн сурагч/
    10. Ариунболдын Эрдэнэсувд – /8а ангийн сурагч/
    11. Нямдэлэгийн Булгантамир- /9а ангийн сурагч/
    МСХ-ны “Эрдэм Оюу” Алтан медалиар:
    12. Энх-0ргилын Хангэрэл – /10а ангийн сурагч/
    13. Батбаярын Хашбат- /11а ангийн сурагч/
    МСХ-ны “Спортлог сурагч” Алтан медалиар:
    14. Баттөмөрийн Батбаяр- /12а ангийн сурагч/
    15. Эрдэнэбаярын Маргадгуа – /8а ангийн сурагч/
    МСХ-ны “Хүүхдийн элч ” медалиар:
    16. 4а ангийн сурагч Аззаяагийн аав Гантулга
    17. 5а ангийн сурагч Ариун-Эрдэнийн ээж Сарантуяа тус тус шагнагдлаа.

  • 2019 он

    2 сар “POOMSAE-2019” 15-16 насны чөлөөт үзүүлбэрт 9а ангийн сурагч Л. Бадам хүрэл медаль хүртээ.
    3 сар “Дорнын аялгуу” хятад дуу дуулаач хүүхдүүдийн X нааадамд 10а ангийн сурагч Г. Мөнхтамир Алтан медаль, 5а ангийн сурагч Б.Ануужин “Мөнгөн медаль” 8а ангийн сурагч А. Энхжаргал ” Тусгай байр“5а ангийн сурагч Т. Анар “Тусгай байр“-ын шагналын эзэд боллоо.
    3 сар УБ Бүрэн Дунд Сургууль Баянзүрх Дүүргийн Боловсролын хэлтэстэй хамтран зохион байгуулсан Англи хэлний III олимпиадад Ярианы тэмцээн ангилалд 4а ангийн сурагч Т. Үжин Мөнгөн медаль, Дүрмийн сорилго ангилалд 5б ангийн сурагч Э.Хан-Эрдэнэ Алтан медаль, сурагч Ц.Түвшинсанаа Хүрэл медаль тус тус хүртлээ.
    4 сар “We are the future” англи хэл дээрх илтгэлийн уралдаанд 8а ангийн сурагч А. Энхжаргал Алтан медаль хүртлээ.

Хоолны цэс